magda_klubpampers 16/06/2020 - 18:13

Misja #33

Rodzicielstwo potrafi być trudne - szczególnie dla mężczyzn. Zdarza się, że nie mogą być oni obecni w życiu swoich pociech w takim stopniu, w jakim by chcieli. Mimo to, dzieci zawsze będą szukać u swoich tatusiów miłości, opieki, uwagi - nawet jeśli ich wspólnie spędzony czas może być (z wielu powodów) ograniczony. Bo być dobrym ojcem znaczy postarać się, by każda sekunda tego cennego, ograniczonego czasu liczyła się i była wykorzystana w jak najlepszy sposób - dla dobra swojego Maluszka.

Misja #33 Przygotowaliśmy kilka cennych rad, dotyczących ojcostwa, które warto sprawdzić, a najlepiej od razu wcielić w życie.

 1. Świeć przykładem

  Tatusiowie powinni zawsze, bez wyjątku, być wzorem do naśladowania dla swoich dzieci. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha wyrosła na osobę wrażliwą, troskliwą i empatyczną - to Twoje zadanie, by osobiście promować takie zachowanie i w ten sposób dawać dobry przykład swojemu dziecku. Należy bowiem pamiętać, że wzorce z dzieciństwa mają ogromny wpływ na postępowanie w przyszłości dorosłych już osób.

 2. Oddaj się zabawie

  Postaraj się aktywnie uczestniczyć w zabawach swojego Maluszka. To ważne, abyś w tym czasie był nie tylko "obecny", ale też całkowicie zaangażowany. Dzieci uwielbiają, gdy rodzice poświęcają im całą swoją uwagę i aktywnie angażują się w postawione przez nich zadania. Przebierz się, zorganizuj spotkanie przy herbacie i ciastkach, pokaż, że dobrze się bawisz - odnajdź w sobie wewnętrzne dziecko!

 3. Zadbaj o wspólnie spędzony czas

  Postaraj się zmaksymalizować ilość czasu spędzanego ze swoją pociechą. By to osiągnąć, możesz zachęcić ją do przyłączenia się do Twoich codziennych zajęć. Kiedy wrócisz do domu z pracy, poproś swoje dziecko, by pomogło odnieść Twoje rzeczy lub rozpakować zakupy z samochodu. Zaproś je na szklankę mleka, kiedy Ty będziesz delektował się poranną kawą. Przygotujcie razem posiłek dla całej rodziny, a potem wspólnymi siłami stwórzcie pyszny deser, który spałaszujecie we własnym gronie. Wystarczy, że wracając do domu z pracy odsuniesz swoje myśli od spraw zawodowych, a skupisz się na swojej rodzinie i zaplanujesz wspólny czas w domu.

 4. Zaplanuj "wyjątkowy dzień"

  Co jakiś czas zaplanuj dla swojego dziecka "specjalny dzień", który spędzicie razem. Poświęć te wspólne chwile na to, by skupić się tylko i wyłącznie na sobie, swoim Maluszku i Waszej relacji. Pozwól swojemu dziecku przejąć kontrolę i samodzielnie wybrać dla Was zajęcia do wykonania w tym konkretnym dniu. Zaangażuj się we wspólnie spędzony czas, czerp radość z zaplanowanych aktywności i pozwól sobie cieszyć się faktem, że Twoje dziecko ceni sobie każdy moment tego wyjątkowego dnia ze swoim tatą.

 5. Okazuj uznanie dla osiągnięć Twojej pociechy

  Naucz się rozpoznawać osiągnięcia swojego dziecka - jest to pierwszy krok w kierunku stworzenia pozytywnego środowiska rodzicielskiego. Im bardziej skoncentrujesz się na tym, co Twoje dziecko robi dobrze, tym bardziej ono będzie starało się powielać i szlifować te konkretne zachowania. Dla Twojej pociechy największą zachętą i nagrodą za dobrze wykonane zadanie będzie otrzymana od tatusia pochwała i wyrazy uznania.

 6. Dowiedz się, co lubi Twoje dziecko

  Ojcowie często myślą, że muszą wyszukiwać dla swoich dzieci całkiem nowe zajęcia - w ten sposób ta konkretna aktywność będzie o tyle bardziej wyjątkowa, że będzie kojarzona wyłącznie z tata. Prawda jest taka, że dzieci są najszczęśliwsze, gdy biorą udział w zajęciach, które po prostu lubią i gdy towarzyszy im w nich osoba, którą kochają. Do szczęścia wystarczy tak niewiele!


A jakie są sposoby tatusiów z Klubu Pampers na aktywne spędzanie czasu ze swoim Maluszkiem? Daj znać w komentarzu!

magda_klubpampers 04/06/2020 - 15:40

Misja #32

W miarę jak Twoje dziecko dziecko rośnie i zaczyna poznawać świat, może być Ci coraz trudniej za nim nadążyć - to normalne! Zwłaszcza przewijanie może stać się nie lada wyzwaniem - nie raz będziesz musiała gonić swojego Maluszka po domu po to, by zyskać chociaż ułamek jego uwagi i móc założyć mu świeżą pieluszkę.

Misja #32

Pampers Pants - zaprojektowane z myślą o szybkim przewijaniu

Pieluszki Pampers Pants zostały zaprojektowane specjalnie po to, by pomóc rodzicom, którzy potrzebują szybszego i łatwiejszego sposobu na przewijanie swojego ruchliwego dziecka. Pieluchomajtki nie tylko zapewnią Twojemu Maluszkowi chłonność i wygodę, do jakich przyzwyczaiły go standardowe pieluszki na taśmy, ale też usprawnią proces zakładania i zdejmowania zużytej pieluszki. Dzięki rewolucyjnemu fasonowi typu "Pants", Twoje dziecko może po prostu wejść nóżkami w pieluszkę, podciągnąć ją i iść dalej! Zdjęcie jej będzie równie szybkie i bezproblemowe - zadbają o to łatwo-rozdzieralne boczki. Dzięki Pampers Pants pieluszka zostaje zmieniona w mgnieniu oka, a Maluszek może natychmiast wrócić do beztroskiej zabawy!

Przydatne wskazówki dla szybszej zmiany pieluszki

 1. Niech czas przewijania stanie sie zabawą! Spróbujcie razem liczyć, by sprawdzić ile zajmuje Wam zmiana pieluszki, a za każdym razem postarajcie się wykonać zadanie jeszcze szybciej. Możecie też wymyślić piosenkę lub specjalną rymowankę na tę okazję - przy częstym przewijaniu szybko nauczycie się jej na pamięć.

 2. Jeśli Twoje dziecko jest właśnie w trakcie zabawy lub innej, ważnej dla niego czynności, daj mu znać, że czas na zmianę pieluszki. To ważne, byś pozwoliła mu zdecydować, czy chce zrobić to od razu, czy dopiero poźniej, kiedy już skończy ze swoimi zajęciami.

 3. Zaangażuj swoje dziecko w proces zmiany pieluszki - poproś je, aby przyniosło świeże ubranko, lub wyjęło z opakowania chusteczki nawilżane. Spraw, by Twój Maluszek czuł, że ma ważne zadanie do wykonania!


Jakie są Twoje sposoby na szybką i sprawną zmianę pieluszki? Daj znać w komentarzu!

magda_klubpampers 25/05/2020 - 18:00

Misja #31

Drogie Mamy,
życzymy Wam cudownego Dnia Matki i mamy nadzieję, że będziecie mogły spędzić go w gronie najbliższych, doświadczając wspólnych chwil pełnych uczucia i radości.

Misja #31 Zdajemy sobie jednak sprawę, że macierzyństwo to nie tylko słodkie chwile, szczęśliwe, niezapomniane momenty, dni bez chmurki na niebie. Niezależnie od tego, czy zostajesz mamą po raz pierwszy, drugi czy kolejny - pierwsze lata życia dziecka są bezcenne, ale też pełne wyzwań i zwyczajnie trudnych, poruszających chwil. Możesz być cierpliwa i oddana ponad normę, możesz mieć partnera, który Cię wspiera, możesz mieć spokojne i bezproblemowe dziecko, ale wciąż doświadczysz momentów, w których oddałabyś wszystko za chwilę spokoju i odpoczynku w samotności...

Są chwile, kiedy po prostu chcesz schować się w łazience i rozpłakać,
Innym razem zatęsknisz za swoim starym życiem,
Czasem po prostu nie masz zielonego pojęcia, dlaczego Twoje dziecko płacze,
A czasami nie masz już siły wymyślać nowych zajęć, więc pozwalasz Maluchowi pooglądać bajki trochę dłużej, niż powinien.


Nigdy nie wstydź się tych uczuć, a tym bardziej nie myśl, że robisz coś złego. Nie porównuj się do innych. Chociaż może się wydawać, że mamy, które widzisz w mediach społecznościowych, są chodzącymi ideałami, to naprawdę tak nie jest - gdybyście tylko wymieniły się doświadczeniami, szybko zauważyłabyś, że jedziecie na tym samym wózku. Wszyscy mamy swoje wzloty i upadki, ale nie będziemy sami z naszymi obawami, jeśli tylko będziemy się nawzajem wspierać. Czasem jedyne czego nam trzeba, to rozwiania wątpliwości, że to co robimy - robimy dobrze 🤗

Bycie Mamą to najcięższa praca, ale też największa radość... a wspólne chwile to poruszające chwile!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś najlepsze byłoby ciągłe przytulanie... potrzeba bliskości jest ogromna i bardzo dla nas ważna! #rodzina #mamaisyn #synekmamusi #instawtorekwsrode #słońce #kwiaty #natura #sensoryczne #doznania #darkblonde #nofilter #tatazaparatem #matkapolka #nomakeup #sunnyday #spring #garden #mojewszystko #kochamnadzycie #rodzinatojestsiła #rodzicielstwobliskosci #noszeniemaznaczenie #noszebokocham #noszebochce #PoRuszająceChwile #ChwilezPampers #mommylife #bestmoments

Post udostępniony przez Danuśka Kucharczyk (@dark_blonde_d)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dzień zaczynam z poczuciem wyrodnej matki... Seriooooo. Siedzę na parkingu i czuje się jakbym zostawiła go samego na pastwę losu 😭 Wiem, że każda z Nas to przechodzi... wiem, że musi sobie poradzić, że będzie mu tam dobrze, no ale.... #sercepeka #zlobek 😭 #mamaisyn #macierzyństwo #macierzynstwojestpiekne #macierzynstwo #synekmamusi #synek #synuś #kochamnadzycie #kochamnajmocniej #tulimysie #mojewszystko #myeverything #jestemdlaciebie #jestembojestes #motherhood #ig_motherhood #instamatki #instamom #instadziecko #niedziela #freetime #wolnyczas #czaszdzieckiem #czaszrodziną #pierwszydzienwzlobku #chwilezpampers #pampersowelove

Post udostępniony przez Monika❤️ Oliwier (@lbpmonika)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Uwielbiamy całusy 🥰 #baby#babyboy#babyson#myheart#synek#synusmamusi#jestembojestes#jestemmama#wycieczki#wycieczkigórskie#gory#love#happy#liveisbeautiful#pampersowelove #ChwilezPampers

Post udostępniony przez Agata K. (@kaaaczi)

Wyświetl ten post na Instagramie.

"Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości." Z.♥️ #polishgirls #mylove #mybaby #little #littlebabygirl #christmas #xmas #mamalife #mamalama #mamaicórka #mamaicorka #momy #mommy #gwiazdka#gosiabednarczuk #gosiabednarczukprests#chwilezpampers #malypomocnikmikolaja

Post udostępniony przez Marzena '96 (@marzena.asz)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Moje trzecie największe szczęście - Leon♥️ 26.07.2019 #wczesniak #kiloszczęścia #okruszek #bobas #littlebrother #siłamaluszków #chwilezpampers

Post udostępniony przez Ola (@my_cute_little_boy_girl)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cudownej niedzieli😉❤👍 _________________________ . . W takie cudowne dni tylko @pampersus się sprawdzają. Robimy im test na przeciekanie. Są najlepsze #macierzyństwo #instamatki #jestembojestes #instamama #dziecko #mojewszystko #instadziecko #matkapolka #mama #motherhood #polskamama #instamatka #coreczkamamusi #jestemmama #rodzina #momlife #love #followzafollow #baby #kocham #coreczka #matkawariatka #polishgirl #córka #dziewczynka # #pampersactivebaby #testprzeciekania #ekstremalnewyzwanie #ChwilezPampers

Post udostępniony przez ❤UCZE SIĘ BYĆ MAMĄ❤ (@ajwori_)


Jakie sytuacje i momenty Twojego macierzyństwa były dla Ciebie najbardziej poruszające? Koniecznie napisz w komentarzu!

magda_klubpampers 12/05/2020 - 12:03

Misja #30

Dobrze wiemy, że czytanie książek w młodym wieku znacznie rozwija wyobraźnię, a taniec dobrze wpływa na koordynację ruchów i zwiększa poczucie pewności siebie. Jesteśmy ciekawi, jaki jest stosunek Twojego dziecka do tych form aktywności spędzania czasu.

Misja #30

Dziękujemy za pomoc w stworzeniu listy książek i utworów uwielbianych przez dzieci! Zbiór wszystkich pozycji znajdziesz poniżej:

Lista książek:
Dookoła świata w 80 bajek
Seria Mały Chłopiec
Pucio - Magdalena Galewska-Kustra
Baśnie Andersena
Wiersze Juliana Tuwima
Wiersze Jana Brzechwy
Historyjki malucha Kaczuszka - Grażyna Wasilewicz
Miś Pracuś - Benji Davies
Opowieści naszej babci - Agnieszka Frączek
Obrazki dla maluchów - wydawnictwo Olesiejuk
Kicia Kocia - Anita Głowińska
Tomek i przyjaciele
Gang Słodziaków - Biedronka
Przygody Świnki Peppy
Najpiękniejsze baśnie braci Grimm
Moja pierwsza rybka. Książeczka sensoryczna - Van Gudio Genechten
Zwierzęta domowe. Pierwsze słowa. Akademia mądrego dziecka. - Choux Nathalie
Kubuś Puchatek - A.A. Milne
Pucio Marta Gralewska-Kustra
Pacynki. Ośmiornica Ola - wydawnictwo Wilga
Rok w lesie - Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA
Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry
Uśmiechnij się, piesku! - Wiesław Drabik
Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście - Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Bajki nad bajkami - Pierre Couronne
Mały kotek - Urszula Kozłowska
Bajki na dobranoc - Praca zbiorowa
Seria Mały miś - Agnieszka Bator
Do kąpieli króliczku - Muhle Jorg
Śpij, króliczku - Muhle Jorg
Żółw Wiercipięta i inne zwierzęta - Agnieszka Frączek
Na wsi - Wydawnictwo Olesiejuk Zwierzęta z zagrody i ich świat
Tak bym chciał - Ivan Bates, Joyce Dunbar
Biblioteczka CzuCzu
Wsiądź do pociągu. Rymowanka układanka - Urszula Kozłowska z Fisher Price
Seria Martynka - Gilbert Delahaye
Piłka - Dorota Gellner
Buba i jego świat - Anna Zając
Wiersze Stanisława Jachowicza
Pudełko Hanki - Peter Carnavas
Bajki 5 minut przed snem - wydawnictwo Egmont
Opowiastki na dobranoc. 3 historie o rycerzach
Mądra sowa - Urszula Kozłowska
Bardzo głodna gąsienica - Eric Carle
Wielkanocne pisanki - Urszula Kozłowska
W mieście. Mój mały świat - Black Allison
Beksa - Khoa Le
Poezja Marii Konopnickiej
Zielony ogórek - Urszula Kozłowska
Na podwórku - Małgorzata Strzałkowska
Bing - wydawnictwo Egmont
Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
Legendy Polskie
Przytul mnie na dobranoc. Książka rozkładanka - Hughes Denise
Księga dźwięków - Bravi Soledad
Lalo gra na bębnie autorstwa Susso Eva
Mały piesek - Urszula Kozłowska
Pobawisz się ze mną - Anna Zając
Różnimisie - wydawnictwo Dwie Siostry

Lista piosenek:
Baby shark
Śpiewające brzdące
Ja gram na gitarze
Koła autobusu
Tones and I - Dance Monkey
Five Little Ducks
Mucha w mucholocie
Kaczuszki
Smok Edzio - kanał na YT
Taniec Maji
W układzie słonecznym
Kraina lodu - Mam tę moc
BQLL-Zabawa
Super Simple Song
Dziadek fajną farmę miał
Justin Bieber - Yummy
Zuzanna żyrafa- DJ miki
Gang słodziaków
Idziemy do zoo
Dua Lipa - Physical
Majka Jeżowska - Wszystkie dzieci nasze są
Śpiewające brzdące - Silny jak lew
Gummi Miś - Bańkę Łap
Zenek Martyniuk - Oczy zielone
Panie Janie
Jadą, jadą misie
Majka Jeżowska - Laleczka z saskiej porcelany
Cleo - Za krokiem krok
Alan Walker - Alone
Lisek Łakomczuszek
Muffinman
Tykanie to czasu jest miara
Tulinkowy taniec Tulinki
Zabawy ruchowe z Pipi
Była sobie żabka mała
Jagódki
Ta Dorotka - piosenka dla dzieci
Twinkle Twinkle Little Star
Kółko graniaste
Wiki Gabor - Superhero
Zając Filip - kanał na YT
Zuzanna żyrafa
Natalia Kukulska - Smutna królewna
Aaaaa kotki dwa
Wyginam śmiało ciało - Madagaskar
Kundel bury
Justin Timberlake - Can't stop the feeling
Boys - Jesteś szalona
Głowa ramiona kolana pięty
Alan Walker - Faded
Zespół Fasolki
Idą lisy dwa
Kółko graniaste
Mały kotek Staś - dziecięce przeboje
Pieski małe dwa
Czarny baranie
Tańczymy labada
Monkey dance
Bajlandia tv - kanał YT
Masza i niedźwiedź
Wesoła lokomotywa
Tiesto&Mabel- Good dancer
Margaret - What you do
Dziadek fajną farmę miał
Puszek okruszek
Edyta Górniak - Pocahontas
Myj myj ręce co dnia
Biedroneczka
Myje zęby
Jadą jadą misie
Taniec żab
Krasnoludki
Kundel bury
Malutki pajączek
Edd Sheeran - Thinking out loud
Mała księżniczka - baby lili
Łobuzy - Zbuntowany anioł
Barbie piosenki
Dj Miki
Benny bennassi - Illusion
Bal moich lalek
Pharrell Williams - Happy

Idź do Misji #30!

Czy Twoje dziecko jest aktywne i kocha szaleć w rytm muzyki? Czy może raczej ceni spokój i kocha błądzić wyobraźnią w świecie książek? Daj znać w komentarzu!

magda_klubpampers 24/04/2020 - 15:23

Misja #29

Od momentu narodzin (a nawet jeszcze wcześniej), Twoje dziecko poznaje świat za pomocą pięciu zmysłów – wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. To bardzo ważne, by nieustannie je rozwijać, aby Maluszek mógł bez przeszkód eksplorować otaczające go środowisko. Dlatego rodzice powinni jak najwcześniej wprowadzić tzw. uczenie sensoryczne, które jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju mózgu każdego dziecka, a przy okazji może być dla niego świetną zabawą! W tej Misji przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przykładów zajęć, dzięki którym Twoja pociecha będzie mogła jednocześnie aktywnie się bawić, jak i kreatywnie uczyć.

Misja #29 Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu.

 1. Zrób własne bańki mydlane! Wystarczy wymieszać 1 litr ciepłej wody z 30 ml płynu do mycia naczyń i 15 ml gliceryny (ew. łyżeczką cukru bądź cukru pudru). Za pomocą noża podziel końcówkę plastikowej słomki na 4, zamocz ją w płynie i wydmuchnij powietrze przez nienaruszony koniec. Gotowe! Twoje dziecko będzie z zaciekawieniem obserwować lecące bańki, a nawet będzie próbować je łapać – w ten sposób będzie ćwiczyć spostrzegawczość, refleks, a nawet równowagę.

 2. Każde dziecko kocha malować palcami, jednak generuje to ogromny bałagan! Mamy na to sposób – wystarczą Ci farby i przeźroczysta, plastikowa torebka na suwak. Połóż torebkę płasko na podłodze, do środka wyciśnij kilka kolorów farb i zasuń suwak (możesz też dla bezpieczeństwa zakleić ją taśmą). To wszystko! Teraz Twoje dziecko może mieszać kolory, dotykając farb w torebce, podczas gdy palce pozostają czyste. Taka zabawa to pierwszy krok do nauki o kolorach podstawowych i pochodnych, a przy okazji bardzo ciekawy widok dla Twojego Maluszka. Aby zaangażować zmysł dotyku, możesz też stworzyć taką torebkę z folii bąbelkowej!

 3. Tej samej plastikowej torebki na suwak lub woreczka do zamrażania możesz użyć do stworzenia torebki sensorycznej. Do środka wlej oliwkę dla dziecka, wodę i trochę barwnika spożywczego. Możesz dołożyć też kilka niewielkich, gładkich przedmiotów takich jak np. guziki czy mrożony groszek, lub urozmaicić zawartość przykuwającym wzrok brokatem. Najważniejsze, by dobrze zakleić torebkę z każdej strony, by Twój Maluszek mógł gnieść ją do woli!

 4. Nie zapominajmy o zmyśle powonienia. Do nieprzeźroczystych słoiczków lub pojemników wsyp ziarna kawy, kakao, cynamon, skórkę pomarańczy, liście mięty lub bazylii. Zabawa polega na rozdzieleniu słoiczków na te, które pachną dla nich ładnie lub brzydko, albo (jeśli przygotujemy po dwa słoiki z taką samą zawartością) odnajdywać pary identycznych zapachów. Możesz też bardziej zaangażować zmysł słuchu, jeśli do pojemniczków wsypiesz zawartość, która będzie wydawała dźwięk przy przesypywaniu – np. kaszę, fasolę, kostki lodu itp.

 5. Stwórz tajemnicze pudło rozmaitości, które wypełnisz najróżniejszymi drobiazgami, które znajdziesz w domu. Zwróć uwagę na to, by każda z rzeczy miała inny rozmiar, kształt, teksturę. Umieść przedmioty w pudle i zasyp je wypełniaczem takim jak np. piasek czy ryż. Znalezienie i odgadnięcie wszystkich przedmiotów będzie dla Twojej pociechy nie lada wyzwaniem, a przy okazji fajnym doświadczeniem trenującym zmysł dotyku i wyobraźnię.

 6. Zorganizuj domowe podchody, w czasie których Twoje dziecko będzie mogło użyć wszystkich 5 zmysłów, a także zagwarantuje mu trochę ruchu. Na kartce, w kilku punktach, wypisz: „Znajdź coś niebieskiego”, „Znajdź coś miękkiego”, „Znajdź coś kwaśnego” itd. Taka zabawa zajmie Twoją pociechę na dłuższą chwilę, przez co Ty zyskasz trochę czasu dla siebie :) Oczywiście, za wysiłek i dobrze wykonane zadanie należy się nagroda!

Czy znasz jakieś kreatywne zajęcia dla dzieci, które łączą w sobie zabawę i naukę? Daj znać w komentarzu i zainspiruj inne Mamy!

Zgoda na pliki cookie