magda_klubpampers 23/03/2020 - 18:30

Misja #27

Odkąd zostałaś mamą na pewno zdążyłaś już usłyszeć wiele mitów dotyczących wychowywania dzieci, takich jak np. „nie bierz dziecka na ręce, gdy płacze, bo je do tego przyzwyczaisz”, czy „im bardziej zmęczone dziecko, tym lepiej będzie spało w nocy”. Możesz być zaskoczona, ale istnieją też mity na temat pieluszek i pieluchomajtek! Czy jesteś gotowa, by je z nami obalić?

Misja #27

 1. Moje dziecko jest jeszcze zbyt małe, by nosić pieluszki Pampers Pants.

  Jednym z największych mitów dotyczących pieluchomajtek jest to, że są one przeznaczone wyłącznie dla Maluszków, które rozpoczęły naukę siadania na nocniku. To prawda, że są one nieocenioną pomocą na tym etapie rozwoju, jednak nie są one zarezerwowane wyłącznie dla większych dzieci. W rzeczywistości, jak tylko Twoja pociecha stanie się bardziej ruchliwa, a każda zmiana pieluszki będzie dla Ciebie coraz trudniejsza - to znak, że Twój Maluszek jest gotowy na Pampers Pants! Są one dostępne od rozmiaru 3, więc możesz się w nie zaopatrzyć jak tylko Twój brzdąc zacznie samodzielnie przewracać się na bok.

 2. Nie potrzebuję pieluszek Pampers Pants, gdyż moje dziecko jest spokojne podczas przewijania.

  Super, w takim razie jesteś ogromną szczęściarą! Jednak chcemy Cię poinformować, że łatwe zakładanie i zdejmowanie to nie jedyna zaleta pieluszek Pampers Pants. Brzuszek Twojego dziecka nieustannie powiększa się i kurczy - podczas jedzenia, trawienia czy snu. To oznacza, że jego obwód może zmienić się nawet o kilka cm! W takiej sytuacji nasze pieluchomajtki są idealnym rozwiązaniem, gdyż posiadają elastyczną taśmę wokół talii, która sprawia, że pieluszka perfekcyjnie dopasowuje się do delikatnego ciałka każdego dziecka. Niezależnie od pozycji, w jakiej Twój Maluszek się znajduje, czy ruchów, jakie wykonuje - pieluszka ta zawsze pozostaje na swoim miejscu. Dzięki pieluchomajtkom Pampers Pants zapewnisz swojemu dziecku zarówno komfort, jak i swobodę ruchów - bez uciskania!

 3. Pieluszki Pampers Pants powinno się nosić tylko w ciągu dnia.

  Kolejnym mitem jest to, że pieluszki Pampers Pants zakłada się tylko na dzień. To nieprawda! Dzieci ruszają się we śnie nawet dwa razy więcej niż dorośli, dlatego ochrona przed przeciekaniem w nocy jest tak samo ważna, jak w ciągu dnia, gdy Twój Maluszek bawi się i odkrywa świat. Pieluchomajtki Pampers Pants posiadają superchłonny rdzeń, który zatrzymuje wilgoć wewnątrz pieluchy, a także dopasowują się dookoła brzuszka, przez co nie pozwalają na powstawanie szczelin i wydostawanie się zawartości pieluszki na zewnątrz. Podczas gdy standardowa pieluszka może zawieść, zwłaszcza, gdy zostanie źle założona, w przypadku pieluchomajtek Pampers Pants tak się nie stanie! Idealne dopasowanie w pasie i nogawkach zapobiegnie przeciekaniu - niezależnie od pory dnia.

Czego się dowiedziałaś o pieluchomajtkach Pampers Pants?

 • Idealnie dopasowane - nie pozwalają na powstawanie szczelin między ciałem a materiałem, co zmniejsza ryzyko przeciekania, niezależnie od pozycji dziecka.
 • Przyjazne dla brzuszka - posiadają elastyczną taśmę wokół talii, która idealnie dopasowuje się do brzucha dziecka, zarówno podczas jedzenia, jak i trawienia, czy snu.
 • Niezwykle chłonne - posiadają specjalny rdzeń, sprawia, że pieluchomajtki są tak samo chłonne, jak klasyczne pieluszki na taśmę.
 • Łatwe do założenia i zdjęcia - nie mają taśm, które mogą się niekomfortowo napiąć lub poluzować
 • Dostępne od rozmiaru 3 - odpowiednie dla każdego Maluszka, który staje się coraz bardziej ruchliwy.
Ankieta Pampers Pants

Który z mitów najbardziej Cię zaskoczył? Daj znać w komentarzu!

magda_klubpampers 09/03/2020 - 15:00

Misja #26

Droga Mamo,
szykujemy dla Ciebie kolejny projekt! Jednak zanim zdradzimy co, jak i kiedy ... potrzebujemy Twojej pomocy!

Misja #26

Chcielibyśmy, aby nasze Klubowiczki także brały udział w przygotowaniach do nowej kampanii.
W jaki sposób? To proste - poprzez wypełnienie specjalnej ankiety, do której możesz przejść klikając przycisk poniżej. To coś, w czym jesteś już specjalistką ;)
Twoja opinia jest dla nas niezwykle ważna i pomoże nam w tworzeniu tego wyjątkowego projektu!

Nic więcej nie powiemy! To zawartość ankiety podpowie Ci, jaki produkt będzie przedmiotem kolejnych testów w Klubie Pampers.
Czy jesteś ciekawa?
No to do dzieła!

Wypełnij Misję #26!

magda_klubpampers 17/02/2020 - 09:28

Misja #25

Czy pieluszki jednorazowe mogą być ekologiczne? Czy to określenie zarezerwowane wyłącznie dla pieluch wielorazowych?

Zdajemy sobie sprawę, że wiele z nas, mimo szczerych chęci, nie może się przekonać do używania i prania pieluszek wielorazowych. Nie potrafimy zrezygnować z wygody szybkiego pozbycia się zużytej pieluchy, nawet jeśli zależy nam na środowisku i jego ochronie. Wtedy najlepszą alternatywą wydają się być ekologiczne pieluchy jednorazowe. W tym wypadku "ekologiczne" znaczy m.in. "biodegradowalne".

Czy wiesz, co to biodegradowalność?

Krótko mówiąc - pieluszka biodegradowalna, to taka pieluszka, która łatwo ulega naturalnemu procesowi rozkładu i przy tym nie uwalnia do środowiska żadnych szkodliwych substancji.
Czy wiesz, ile czasu potrzeba, by taka pieluszka zupełnie się rozłożyła i zniknęła z powierzchni Ziemi?

Biodegradowalność

Przez ile czasu, według Ciebie, będzie rozkładać się jednorazowa pieluszka ekologiczna (biodegradowalna)?

Do 5 lat

170 Deklaracje, 57%

5-10 lat

72 Deklaracje, 24%

20-50 lat

27 Deklaracje, 9%

Powyżej 100 lat

21 Deklaracje, 7%

Między 400 a 600 lat

6 Deklaracje, 2%

Powyżej 600 lat

2 Deklaracje, 1%


Masz jakieś doświadczenia z ekologicznymi pieluszkami? Jak się u Ciebie sprawdziły? Daj znać w komentarzu!

magda_klubpampers 07/02/2020 - 16:30

Misja #24

U większości dzieci rumień pieluszkowy pojawi się chociaż raz w życiu, nawet przy stosowaniu nowoczesnych, superchłonnych pieluszek oraz przy bardzo częstym przewijaniu. W większości przypadków objawy znikną dość szybko i wszystko wróci do normy w ciągu kilku dni. Warto jednak, byś zapoznała się z przyczynami powstawania takiej wysypki, a także sposobami leczenia i zapobiegania.

Misja #24

Czym jest rumień pieluszkowy?

Rumień pieluszkowy to rodzaj zapalenia skóry objawiającego się wysypką. Pojawia się na skórze Twojego dziecka, gdy ma ona zbyt długi kontakt z brudną pieluszką.
Wysypka odpieluszkowa jest zjawiskiem zarówno bardzo popularnym, jak i nieprzyjemnym - przez nią skóra Twojego Maluszka może stać się czerwona, podrażniona, a nawet łuskowata. Jednak z odpowiednim sposobem leczenia powinna zniknąć w ciągu 3-4 dni (jeśli zapalenie utrzymuje się dłużej lub pogarsza się, to koniecznie skontaktuj się z lekarzem pediatrą!).

Po czym mogę go rozpoznać?

 1. Czerwone nierówności (guzki) na skórze

 2. Łuszcząca się skóra

 3. Zaczerwienione "placki" na skórze w obszarze pieluszki bądź w fałdkach ud dziecka

 4. Uczucie gorąca w miejscach dotkniętych zmianami

 5. Twoje dziecko wydaje się być podirytowane lub wyjątkowo kapryśne

Skąd to się wzięło?

Nawet przy częstych zmianach pieluszki odparzenie może wystąpić na skórze Twojego Maluszka. Do najczęstszych powodów pojawienia się wysypki zalicza się sytuacje, gdy:

 • Skóra Twojej pociechy zbyt długo miała kontakt z brudną i mokrą pieluszką (to idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów),
 • Pielucha była zbyt ciasna, przez co uciskała i podrażniała delikatną skórę dziecka,
 • Wystąpiła reakcja alergiczna na użyte detergenty, mydła, chusteczki nawilżane, a nawet podane dziecku jedzenie,
 • Zwiększyła się różnorodność przyjmowanego przez dziecko pokarmu (co może wpłynąć na zmianę konsystencji kupki lub zwiększyć szansę wystąpienia biegunki),
 • Zwiększyła się różnorodność przyjmowanego przez Ciebie jedzenia (jeśli karmisz piersią).

Jak leczyć i zapobiegać zmianom skórnym tego typu?

 • W miarę możliwości jak najczęściej zmieniać pieluszkę,
 • Czyścić pupę dziecka w sposób bardzo delikatny, przy użyciu ciepłej wody, bądź chusteczek nawilżanych (bez zapachu i alkoholu w składzie!),
 • Delikatnie osuszać umytą skórę dziecka (użyć czystego ręcznika lub pozwolić jej wyschnąć samoistnie),
 • Upewnić się, że pieluszka jest odpowiednio dobrana do wieku/wagi Twojego Maluszka (zbyt ciasna pieluszka blokuje swobodny przepływ powietrza i obciera skórę),
 • W miarę możliwości pozwolić dziecku chodzić bez pieluszki (np. rozłożyć ręcznik w czasie zabawy),
 • Nałożyć na skórę dziecka grubą warstwę kremu z wazeliną, bądź tlenkiem cynku, by stworzyć barierę chroniącą przed wilgocią,
 • Stosować naturalne środki kojące, takie jak np. aloes, nagietek czy oczar wirginijski.
Misja #24


Czy Twoja pociecha zdążyła już doświadczyć pieluszkowego zapalenia skóry? Jak sobie z tym poradziłaś? Podziel się swoimi doświadczeniami z innymi Mamami!

magda_klubpampers 16/01/2020 - 11:28

Misja #23

Coraz więcej z nas robi zakupy przez internet. Niezależnie czy chodzi o ubrania, artykuły spożywcze czy produkty dla dzieci - z dnia na dzień mamy coraz większy wybór. Szeroka gama różnorodnych produktów i ich dostępność w sklepach internetowych na pewno kusi... jednak oprócz plusów są też minusy, którym koniecznie trzeba się dobrze przyjrzeć.

Zakupy przez internet

Jakie korzyści wynikają z zakupów online oraz jakich problemów możemy się po nich spodziewać? Tego chcielibyśmy się od Was dowiedzieć w tej Misji.

Według nas kupowanie pieluszek przez internet to dobra opcja, zwłaszcza kiedy chcemy zaopatrzyć się większą ilość paczek. W tej sytuacji kurier przyniesie nam zamówienie pod same drzwi! To ogromna wygoda dla każdej Mamy z małym dzieckiem.
Z drugiej strony na każdego kuriera trzeba czekać, a nie zawsze pojawia się on na czas... Nie każda z nas może sobie na to pozwolić, grafik bywa napięty!

A Ty? Co o tym myślisz? Zdarza Ci się robić zakupy online? Jakie są, według Ciebie, największe wady i zalety kupowania pieluszek drogą internetową?
Weź udział w krótkiej ankiecie i daj nam znać, co sądzisz na ten temat!

Wypełnij Misję 23!


W którym sklepie internetowym znajdujesz najkorzystniejsze oferty pieluszek Pampers? Które punkty stacjonarne należą do Twoich ulubionych i dlaczego? Napisz w komentarzu!

Zgoda na pliki cookie