magda_klubpampers 13/11/2019 - 16:38

Misja #19

Od ponad pół wieku dbamy o szczęśliwy i zdrowy rozwój Twojego dziecka. Pracujemy na Twoje zaufanie, zapewniając Ci wyłącznie bezpieczne i najwyższe jakościowo materiały oraz nieustannie ulepszając nasze produkty. Wszystko po to, by Twój Maluszek zawsze czuł się komfortowo i mógł bez przeszkód poznawać otaczający Go świat.

Pampers Sustainability Chcemy rozwijać się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, bo troska o dzieci to także troska o świat, w którym dorastają. Dlatego staramy się jak najbardziej zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne – zaczynając od produkcji pieluszek i chusteczek, na momencie ich utylizacji kończąc. Oto do czego dążymy i jakie kroki podjęliśmy do tej pory:

 1. Zapewniamy bezpieczeństwo i przejrzystość produktów

  Każdego dnia staramy się zagwarantować Tobie i Twojemu dziecku zarówno skuteczność działania naszych pieluszek, jak ich komfort i bezpieczeństwo. Od selekcji materiałów do procesu ich testowania - dotrzymujemy Obietnic Pampers.

 2. Gwarantujemy zrównoważone pozyskiwanie, produkcję i transport

  Chcemy produktów innowacyjnych i tworzonych w sposób innowacyjny - dlatego między 2009 a 2014 rokiem zmniejszyliśmy ilość odpadów poprodukcyjnych o 78%, a emisja dwutlenku węgla spadła o 9%; zużywamy też znacznie mniej wody i energii podczas procesu produkcji.
  Możemy też pochwalić się faktem, że nasz obiekt na terenie Warszawy (Targówek) jest pierwszym (ale nie ostatnim!) obiektem stuprocentowo zasilanym energią odnawialną! Naszym celem jednak jest, by w przyszłości, każdy z naszych zakładów działał na zasadzie „zero waste” i był napędzany wyłącznie przez energię odnawialną.

 3. Używamy materiałów przyjaznych dla środowiska

  Nowoczesne pieluszki Pampers znacząco różnią się od pieluszek używanych 30 lat temu – na przykład ilością i jakością zawartego w nich materiału. Nowoczesna pieluszka jest zaprojektowana tak, by przy zmaksymalizowanej skuteczności zawierała mniej materiału i była lżejsza nawet o 40%! Ponadto, stawiamy na bardziej ekologiczne tworzywa pochodzące z odpowiedzialnych źródeł (tak jak w przypadku pieluszek Pampers Pure.

 4. Opracowujemy bardziej ekologiczne opakowania, dzięki którym zredukujemy liczbę odpadów

  Naszą misją jest opracowanie (do 2025 roku) materiałów opakowaniowych w 100% nadających się do recyklingu, w 50% pochodzących z recyklingu lub odnawialnych.

 5. Przyczyniamy się do szczęśliwego i zdrowego rozwoju milionów dzieci

  Jesteśmy producentem pieluszek dla wcześniaków i udostępniamy nasze produkty Mamom dotkniętym problemem przedwczesnego porodu. Ponadto oferujemy różnorodne programy wsparcia nie tylko rodzin w potrzebie, ale też całych szpitali i społeczności. Tylko w 2018 roku rozdaliśmy aż 42 miliony pieluszek i chusteczek tym najbardziej potrzebującym!

Wypełnij misję #19


Wypełnij misję #19 i weź udział w ankiecie, abyśmy mogli poznać Twoje zdanie na temat ekologicznych produktów dla dzieci. To ważne, byśmy znali potrzeby Twoje i Twojego dziecka – chcemy tworzyć produkty, które spełniają wymagania rodziców i jednocześnie są przyjazne naszemu środowisku.

A Ty podzieliłeś się już swoją opinią w nowej misji? ;)

4 Komentarze

misiaczek2 Verified Połącz przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych ze swoim profilem, aby Twoje konto zostało zweryfikowane. 18/11/2019 - 19:15

Moim zdaniem powinno być inne opakowanie na pampersy. Jak zmieniać to wszystko 😃

magda_klubpampers • 19/11/2019 - 17:44

@misiaczek2: Dziękujemy za Twoją opinię! I zachęcamy inne Mamy do przedstawiania swoich pomysłów w komentarzach :)

Mati1234 • 22/11/2019 - 22:27

Jeśli każdy dawał by plastikowe opakowanie pieluszek do segregacji to nie byłoby takiego problemu . Ale naszemu społeczeństwu ciężko to przychodzi żeby segregować śmieci . Ludzie są mało świadomi i tyle . Lepiej pakować w plastik i uświadomić ludziom żeby segregowali śmieci niż niszczyć np drzewa bo zapakowane np byłyby w papierowa torbę

Mommyslife Verified Połącz przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych ze swoim profilem, aby Twoje konto zostało zweryfikowane. 23/11/2019 - 16:46

W dużych miastach jest problem w ogóle ze znaleziem miejsca w domu na segregacje a jak widzi się że wszystko co było posegregowane w pojemnikach ogólnodostępnych, że trafia do jednego auta to się odechciewa segregacji🤷‍♀️

Monita9026 Verified Połącz przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych ze swoim profilem, aby Twoje konto zostało zweryfikowane. 24/11/2019 - 09:45

Bezsens u nas alba przejęła śmieci i tydzień był syf wszedzie

Powrót do góry

Zgoda na pliki cookie