magda_klubpampers 16/06/2020 - 18:13

Misja #33

Rodzicielstwo potrafi być trudne - szczególnie dla mężczyzn. Zdarza się, że nie mogą być oni obecni w życiu swoich pociech w takim stopniu, w jakim by chcieli. Mimo to, dzieci zawsze będą szukać u swoich tatusiów miłości, opieki, uwagi - nawet jeśli ich wspólnie spędzony czas może być (z wielu powodów) ograniczony. Bo być dobrym ojcem znaczy postarać się, by każda sekunda tego cennego, ograniczonego czasu liczyła się i była wykorzystana w jak najlepszy sposób - dla dobra swojego Maluszka.

Misja #33 Przygotowaliśmy kilka cennych rad, dotyczących ojcostwa, które warto sprawdzić, a najlepiej od razu wcielić w życie.

 1. Świeć przykładem

  Tatusiowie powinni zawsze, bez wyjątku, być wzorem do naśladowania dla swoich dzieci. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha wyrosła na osobę wrażliwą, troskliwą i empatyczną - to Twoje zadanie, by osobiście promować takie zachowanie i w ten sposób dawać dobry przykład swojemu dziecku. Należy bowiem pamiętać, że wzorce z dzieciństwa mają ogromny wpływ na postępowanie w przyszłości dorosłych już osób.

 2. Oddaj się zabawie

  Postaraj się aktywnie uczestniczyć w zabawach swojego Maluszka. To ważne, abyś w tym czasie był nie tylko "obecny", ale też całkowicie zaangażowany. Dzieci uwielbiają, gdy rodzice poświęcają im całą swoją uwagę i aktywnie angażują się w postawione przez nich zadania. Przebierz się, zorganizuj spotkanie przy herbacie i ciastkach, pokaż, że dobrze się bawisz - odnajdź w sobie wewnętrzne dziecko!

 3. Zadbaj o wspólnie spędzony czas

  Postaraj się zmaksymalizować ilość czasu spędzanego ze swoją pociechą. By to osiągnąć, możesz zachęcić ją do przyłączenia się do Twoich codziennych zajęć. Kiedy wrócisz do domu z pracy, poproś swoje dziecko, by pomogło odnieść Twoje rzeczy lub rozpakować zakupy z samochodu. Zaproś je na szklankę mleka, kiedy Ty będziesz delektował się poranną kawą. Przygotujcie razem posiłek dla całej rodziny, a potem wspólnymi siłami stwórzcie pyszny deser, który spałaszujecie we własnym gronie. Wystarczy, że wracając do domu z pracy odsuniesz swoje myśli od spraw zawodowych, a skupisz się na swojej rodzinie i zaplanujesz wspólny czas w domu.

 4. Zaplanuj "wyjątkowy dzień"

  Co jakiś czas zaplanuj dla swojego dziecka "specjalny dzień", który spędzicie razem. Poświęć te wspólne chwile na to, by skupić się tylko i wyłącznie na sobie, swoim Maluszku i Waszej relacji. Pozwól swojemu dziecku przejąć kontrolę i samodzielnie wybrać dla Was zajęcia do wykonania w tym konkretnym dniu. Zaangażuj się we wspólnie spędzony czas, czerp radość z zaplanowanych aktywności i pozwól sobie cieszyć się faktem, że Twoje dziecko ceni sobie każdy moment tego wyjątkowego dnia ze swoim tatą.

 5. Okazuj uznanie dla osiągnięć Twojej pociechy

  Naucz się rozpoznawać osiągnięcia swojego dziecka - jest to pierwszy krok w kierunku stworzenia pozytywnego środowiska rodzicielskiego. Im bardziej skoncentrujesz się na tym, co Twoje dziecko robi dobrze, tym bardziej ono będzie starało się powielać i szlifować te konkretne zachowania. Dla Twojej pociechy największą zachętą i nagrodą za dobrze wykonane zadanie będzie otrzymana od tatusia pochwała i wyrazy uznania.

 6. Dowiedz się, co lubi Twoje dziecko

  Ojcowie często myślą, że muszą wyszukiwać dla swoich dzieci całkiem nowe zajęcia - w ten sposób ta konkretna aktywność będzie o tyle bardziej wyjątkowa, że będzie kojarzona wyłącznie z tata. Prawda jest taka, że dzieci są najszczęśliwsze, gdy biorą udział w zajęciach, które po prostu lubią i gdy towarzyszy im w nich osoba, którą kochają. Do szczęścia wystarczy tak niewiele!


A jakie są sposoby tatusiów z Klubu Pampers na aktywne spędzanie czasu ze swoim Maluszkiem? Daj znać w komentarzu!

1 Komentarz

onlyxme Verified Połącz przynajmniej jedno konto w mediach społecznościowych ze swoim profilem, aby Twoje konto zostało zweryfikowane. 29/06/2020 - 23:51

Oj u nas tatuś póki co to zawsze patrzy gdzie prędko sprzedać szkraba 😅. Nie potrafi zająć mu czas na dłużej niż 5 minut, miejmy nadzieję że w przyszłości jak malec podrośnie tata załapie bakcyla, jakoś mamom łatwiej jest okarnac wspólny czas z dzieckiem tak z punktu widzenia innych rodzin :)

Powrót do góry

Zgoda na pliki cookie