Pampers Active Baby

Projekt Pampers active baby - kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

15/11/2018 - 31/12/2018

bubu 21/12/2018 - 12:29

Finał projektu Papers Active Baby!

Właśnie nadszedł ostatni dzień naszego wspólnego projektu z pieluszkami Pampers. Chcielibyśmy podziękować Ci za aktywny udział w projekcie - wszystkie piękne zdjęcia przesłane do galerii, stworzone publikacje, a przede wszystkim za merytoryczne i szczere opinie dotyczące pieluszek. Teraz pora na Twoje najważniejsze zadanie - podsumowanie projektu ankiecie końcowej.

Finał projektu!

Linki do wszystkich stworzonych przez siebie publikacji, recenzji możesz przesyłać do 4 stycznia - klikając tutaj lub po zalogowaniu się na swoim koncie.

Jeśli zaraportowałaś już wszystkie swoje aktywności - podziel się swoją szczerą opinią o produkcie w ankiecie końcowej. Nie czekaj i wypełnij ją już teraz!

Wypełnij ankietę końcową!


Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii dotyczących pieluszek, poniżej przykład jednej z nich napisany przez annmus:

Jest to nasz faworyt! Testowaliśmy wiele pieluch i nowe Pampersy są zdecydowanie na pierwszym miejscu! Mimo tego, że są cienkie dają radę i Maluch przesypia w spokoju całą noc. Nie uczulają, nie podrażniają, nie przeciekają - 3 x TAK.

A Tobie, co najbardziej podobało się w naszym wspólnym projekcie i pieluszkach Pampers active baby? :)

bubu 18/12/2018 - 11:09

Fakty i mity!

Poznaj fakty i mity - przygotowane przez Agnieszkę Piotrowską, eksperta Pampers!

Fakty i mity

MIT

"Im bardziej zmęczone jest dziecko, tym lepiej będzie spało"

FAKT: Zbyt długi okres czuwania (spowodowany np. brakiem drzemki lub późną porą zasypiania na noc) powoduje hormonalną reakcję organizmu w postaci zwiększenia poziomu adrenaliny i kortyzolu. Dzięki temu, pomimo dużego zmęczenia, dziecko pozostaje aktywne i gotowe do działania, ale jednocześnie stan tego chemicznego pobudzenia utrudnia wyciszenie i zaśnięcie.

MIT

"Moje dziecko prześpi bez pobudek noc, jeśli zamiast nakarmić je piersią podam mu mleko modyfikowane/kaszkę przed snem"

FAKT: Zdolność przesypiania nocy bez dłuższych wybudzeń nie ma żadnego związku z rodzajem podawanego mleka ani rozszerzaniem diety o pokarmy stałe. Na to, jak często i na jak długo maluch przebudza się w nocy wpływa poziom dojrzałości jego rytmu okołodobowego a także higiena snu np. rytuały, dobowy harmonogram snu, warunki snu i ubiór/rodzaj pieluszki, sposób zasypiania.

MIT

"Dziecko najlepiej śpi w łóżku z rodzicami/samo w łóżeczku"

FAKT: Nie ma uniwersalnego i najlepszego dla każdego dziecka rozwiązania, jeśli chodzi o miejsce snu. Z uwagi na to, że dzieci i rodzice mają różne temperamenty, preferencje, dynamikę i konfigurację domową, każda rodzina powinna wybrać taki model snu, który pozwoli wszystkim się wysypiać i w którym wszyscy członkowie rodziny będą czuli się komfortowo.

MIT

"Dziecko do snu potrzebuje idealnej ciszy"

FAKT: Tak jak dorośli, dzieci mają różną wrażliwość słuchową a tym samym różną tolerancję na hałasy w trakcie snu. Przyzwyczajenie do spania w tzw. "laboratoryjnej" ciszy oznacza nieustanną frustrację przy próbach wyeliminowania wszystkich dźwięków w otoczeniu, wiąże się z utrudnieniami w normalnym funkcjonowaniu pozostałych osób w domu i sprawia problemy na wyjazdach. Większości dzieci nie przeszkadzają domowe odgłosy o umiarkowanym natężeniu, jeśli od początku śpią z ich towarzyszeniem (np. przy uchylonych drzwiach od pokoju) lub jeśli śpią przy tzw. "białym szumie".

MIT

"Wszystkie dzieci wyrastają z problemów ze snem"

FAKT: W miarę dorastania większość dzieci ma coraz mniej problemów ze snem, rozumianych jako nie mające podłoża zdrowotnego, trudne i długie zasypianie czy liczne/długie wybudzenia w nocy. U części dzieci jednak te problemy, wiążące się zwykle z nieprawidłową higieną snu, utrzymują się w wieku przedszkolnym, szkolnym a nawet dorosłym.

Który fakt zaskoczył Cię najbardziej? A może wcale takiego nie było!? :)

bubu 13/12/2018 - 11:42

Sen, słodki sen

Niemowlęta spędzają niemal połowę czasu śpiąc. Lepszy sen ma pozytywny wpływ na nastrój i temperament dziecka. W przeciwieństwie do rodziców, którzy spędzają 30% swojego czasu w fazie snu REM, dzieci spędzają w nim, aż 50%! To właśnie dlatego dzieci mają tendencję do przemieszczania się nawet dwa razy częściej, niż ich rodzice, co może prowadzić do zabawnych pozycji dziecka w trakcie snu. Przedstawiamy Wam typy dzieci w trakcie snu oraz wskazówki, jak sobie z nimi radzić.

Spać, słodko spać

Fazy snu dziecka:

 • Aktywny sen - podobny do snu REM (Rapid Eye Movement). Dziecko ma skłonność do drgania, uśmiechania się, poruszania oczami i wydawania drobnych dźwięków
 • Spokojny sen - podobny do snu NREM (Non-Rapid Eye Movement). Dziecko jest zazwyczaj spokojniejsze i trudniejsze do wybudzenia
 • Nieokreślony lub przejściowy okres snu - okresy, których nie można określić jako aktywny lub spokojny sen

ROZGWIAZDA

Śpi w tej samej pozycji, na plecach z nogami i ramionami na zewnątrz. Budzi się często i regularnie potrzebuje interwencji rodziców, np. kołysania lub karmienia, aby wrócić do snu.

PORADA: Spróbuj i naucz swoje dziecko, aby zasypiało samoistnie. Kiedy zaczyna wydawać się zmęczone, ułóż je do snu w swoim pokoju. Możesz dać mu mały (jak chusteczkę), kwadratowy przedmiot wykonany z miękkiego materiału, który pachnie, abyś je uspokoiła i sprawiła, że poczuje się bezpiecznie.

SKOWRONEK

Budzi się wcześnie rano, śpiewając i wołając rodziców. Cokolwiek zrobisz, dziecko nie chce zasnąć...

PORADA: Dzieci z rodzaju Skowronka mogą być łatwo obudzone przez głośne dźwięki otoczenia rano, gdy wejdą w lekką fazę snu REM. Użyj dźwięku białego szumu (np. z telefonu lub komputera), gdy dziecko budzi się bardzo wcześnie i postaraj się zareagować tak, jakby to była jeszcze noc, aby mógł wrócić do snu na trochę dłużej.

LENIWIEC

Uwielbia spać i może spać zawsze i wszędzie, zarówno w dzień, jak i w nocy - masz szczęście! Ale dlaczego czasem się budzi? W przypadku "leniwca" będzie to oznaka wzrostu, rozwoju, ząbkowania lub złego samopoczucia.

PORADA: Rozważ częstsze lub większe posiłki i wspieraj dziecko po przebudzeniu. W tym czasie niektóre dzieci mogą potrzebować więcej jedzenia lub bliskości.

SOWA

Późno kładzie się do łóżka i budzi się w nocy. Zostaje całkowicie rozbudzone i przez długi czas nie może zasnąć!

PORADA: Upewnij się, że dziecko otrzymuje regenerujące drzemki. Dziecko potrzebują dużo snu. To mit, że jeśli nie dasz mu drzemki, będzie tak zmęczone, że prześpi całą noc. W rzeczywistości dzieje się odwrotnie. Zmęczone dziecko trudniej uspokoić, częściej się budzi i ma długie okresy czuwania.

SURYKATKA

Wstaje, porusza się i próbuje wygodnie ułożyć się przez całą noc. Nie chce spać, zawsze jest w stanie wysokiej gotowości. Późno idzie do łóżka, wcześnie wstaje!

PORADA: Upewnij się, że dziecko ma trochę czasu na odpoczynek. Dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie regularnej rutyny na dobranoc, np. z wanną, historyjką i kołysanką. Twoje dziecko może być zmęczone! Dzieci potrzebują dużo snu, więc gdy są przemęczone, czyli nie mają wystarczająco dużo drzemek lub nocnego snu, będą spać niespokojnie, często budząc się, aby uzyskać wygodną pozycję - tak jak dorośli.

A Ty, jesteś w stanie wskazać, którym typem dziecka jest Twój Maluszek? :)

bubu 11/12/2018 - 15:54

Pampers active baby - dla spokojnego snu całej rodziny

Niezakłócony sen nie tylko pomaga dziecku lepiej się rozwijać, ale także wpływa na całą jego rodzinę. Rodzice mogą stracić nawet 44 dni snu podczas pierwszego roku życia dziecka - tj. 20 godzin snu na tydzień.

Pampers active baby Dla dzieci dobry sen jest tym ważniejszy, ponieważ odgrywa kluczową rolę w reagowaniu na otaczający świat i stanowi kluczowy czynnik rozwoju fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

Dobry sen...

 • Umożliwia organizmowi regenerację poprzez spowolnienie tempa pracy serca i nerek, rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napływu bodźców do układu nerwowego.
 • Umożliwia uwalnianie ludzkiego hormonu wzrostu i melatoniny - hormonu, który wpływa na odporność naszego organizmu.
 • Promuje większą aktywność fizyczną w ciągu dnia.
 • Wspiera pamięć i koncentrację dziecka, procesy uczenia się i pomaga w zapamiętywaniu nowych informacji.
 • Pomaga dziecku organizować i przetwarzać doświadczenia zebrane w ciągu dnia.
 • Może być bardzo skuteczną ucieczką od nadmiaru informacji i emocji - jest to szczególnie ważne podczas pierwszych kilku miesięcy życia niemowlęcia, kiedy jest poddawany wielu intensywnym i nowym bodźcom.

Według badań dotyczących cyklu snu niemowląt, dziecko jest bardziej podatne na budzenie się w czasie oddawania moczu. Jakakolwiek zmiana komfortu, tj. mokra pieluszka lub podrażnienie, mogą zwiększać prawdopodobieństwo zakłócenia snu.

Właśnie dlatego ważne jest, aby dziecko miało najlepsze warunki do spania w nocy. Dzieci mają tendencję do poruszania się i wiercenia podczas snu, więc ich pieluszka musi być dobrze dopasowana, chłonna i oddychająca. A wszystko po to, aby mogły cieszyć się spokojnym nocnym snem i czerpać korzyści, które im towarzyszą.

Dlaczego warto wybrać Pampers active baby, czyli pieluchy, które pomagają utrzymać dziecko w suchości do 12 godzin?

Troskliwi rodzice wiedzą, że 1 Pampers = 1 sucha noc. Wiercące się dziecko, które regularnie zmienia pozycje, może spokojnie odpocząć, ponieważ jego pieluszka pomaże utrzymać je w suchości przez całą noc. Bez względu na to, ile razy będzie się obracać, jego pieluszka Pampers pozostanie wygodna, dobrze dopasowana, oddychająca i sucha, dzięki czemu mokra pieluszka nie będzie tym, co zakłóca mu tak bardzo potrzebny sen!

A Ty? Co myślisz o tym artykule? Czy zgadzasz się, że sen ma kluczowe znaczenie dla dobrostanu dzieci i rodziców?

bubu 07/12/2018 - 17:38

Mamo, podziel się Twoją opinią z innymi rodzicami!

Wszyscy możemy się zgodzić, że rodzice chcą tego, co najlepsze dla swoich dzieci. Szukając właściwego rodzaju pieluszek, znajdujemy wiele porad, opinii i doświadczeń innych rodziców, które są pomocne w znalezieniu idealnego rozwiązania dla naszego dziecka. Teraz to właśnie Ty możesz wesprzeć innych – Twoja opinią będzie dla nich wartościowa!

Napisz opinię o Pampers active baby!

Co powinnaś wziąć pod uwagę podczas pisania swojej opinii?

 • Odnieś się wyłącznie do osobistych doświadczeń z pieluszkami Pampers active baby.
 • Napisz jak pieluszki sprawdzają się u Twojego maluszka i jak je oceniasz.
 • Twoja opinia powinna zawierać maksymalnie 5 zdań.
 • Napisz co Ty i Twoje dziecko najbardziej lubicie w pieluszkach Pampers active baby.
 • Twoja opinia nie może być formą reklamy, napisz opinię własnymi słowami.

Pamiętaj! Informacje na jakiej platformie napisać opinię, otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail. Bardzo ważne jest to, abyś była uważna i sprawdzała nie tylko główne wiadomości e-mail, ale także foldery: oferty, powiadomienia, społeczności oraz spam, do których mogą przez przypadek trafić nasze wiadomości.

Czy z Pampers active baby nie musisz się martwić, budząc się każdego poranka, że zobaczysz mokrą pieluszkę po całej nocy?

Zgoda na pliki cookie