Tata na medal

Nasz pierwszy projekt w Klubie Pampers, czyli Tata na medal! Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

05/09/2018 - 10/10/2018

bubu 28/09/2018 - 11:51

Dziękujemy za udział w projekcie!

To już ostatni dzień naszego pierwszego projektu związanego z ojcami w Klubie Pampers. W ciągu ostatnich dwóch tygodni rozmawialiśmy o ojcach i ich roli w życiu dzieci oraz przypatrywaliśmy się czynnościom, w których mogą brać udział. Chcielibyśmy podziękować za Waszą aktywność - dużą liczbę komentarzy, refleksji oraz osobistych doświadczeń na blogu projektu. Dziękujemy, że mogliśmy zobaczyć dużo Waszych wspaniałych momentów wysłanych w Chwilach z Pampers. W ramach podziękowania zebraliśmy kilka najlepszych chwil z projektu Tata na medal!

Tata na medal

Yeneferr: Kiedyś ojcowie byli tylko od utrzymania rodziny, a cała reszta należała do matki, na szczęście mentalność mężczyzn się zmienia- mój mąż od początku narodzin Maluszka bierze aktywny udział w naszym życiu rodzinnym - ani opieka/zabawa z dzieckiem, ani prace domowe nie są mu obce :-)

Kruszynka10: Świat małego dziecka z mamą to wspaniały świat. Ale jeszcze piękniejszym staje się, jeśli w tym świecie codzienności występuje tatuś ;) Obserwując moje dzieci ( dwóch synków ) stwierdzam, że dzięki realacji tatuś - dziecko to on ubarwia, fascynuje, eksperymentuje, przedstawia cały otaczający ich świat ;)

W związku z zakończeniem projektu, chcielibyśmy teraz usłyszeć Twoje przemyślenia i poznać Twoją opinię o projekcie. Kliknij tutaj i przejdź do wypełniania ankiety końcowej projektu.

Wypełnij ankietę końcową


Pamiętaj, że w tym miesiącu 10 najbardziej aktywnych Klubowiczów zostanie nagrodzonych. Na bieżąco sprawdzaj swoją skrzynkę pocztową, ponieważ zwycięzcy zostaną o tym powiadomieni mailowo w ciągu najbliższych dni.

bubu 26/09/2018 - 12:10

Niekończąca się zabawa z Pampers Pants!

Bycie ojcem jest niezwykle satysfakcjonującą, ale zarazem ogromnie wymagającą rolą w życiu. Są zadania, które omówiliśmy już wcześniej, w których mogą uczestniczyć ojcowie. Z pewnością zmiana pieluszek nie jest ulubionym zajęciem, ani dla rodziców, ani dla dziecka, jeśli zmiana wymaga czasu, wysiłku i zajmuje czas, który powinien być wykorzystywany do kontynuacji zabawy, którą dziecko miało wcześniej. Dzieci są w ciągłym ruchu, wciąż napotykają nowe wyzwania, podczas odkrywania świata, a to wymaga dobrze dopasowanych pieluszek!

Kiedy dziecko zaczyna raczkować, a później chodzić, istotną sprawą jest dobór odpowiednich pieluchomajtek, które utrzymają suchą skórę, a jednocześnie pozwolą na swobodne odkrywanie świata. Pampers stworzył pieluchomajtki dziecięce z miękkimi i rozciągliwymi bokami, przeznaczone jako produkt specjalny dla aktywnych dzieci.

Pieluchomajtki Pampers zawierają mikrogranulki, które zamykają wilgoć w środku, aby utrzymać suchą skórę dziecka do 12 godzin. Pieluchomajtki Pampers pomagają zminimalizować czas i wysiłek związany ze zmianą pieluchy, ponieważ są łatwe w użyciu - wystarczy wsunąć je na nóżki maluszka i podciągnąć do góry. Zwróć uwagę na małe obrazki, które powinny się znajdować na przodzie pieluchomajtek. Taśma klejąca powinna znajdować się z tyłu. Proste jest także zdejmowanie pieluchomajtek - po prostu rozerwij boczki, nawet po kupce, zbierz całość, zroluj, sklej taśmą, wyrzuć i gotowe!

Z pomocą Pampers Pants zmiana pieluszki zajmuje tylko kilka sekund, więc możesz połączyć ją z grą, gdzie zarówno rodzice, jak i dziecko będą cieszyć się niezakłóconą zabawą.

@Czy kiedykolwiek próbowałeś Pampers Pants? Jakie są twoje doświadczenia związane z pieluchomajtkami?

bubu 24/09/2018 - 10:16

Nowoczesny tata

Czasy się zmieniają. W minionych latach opieka nad dziećmi była raczej w rękach kobiet, jednak obecnie możemy zauważyć, że coraz więcej ojców bierze udział w codziennej opiece nad dziećmi. Coraz częściej widać dzieci spacerujące z ojcami po parku w koszulkach z napisem "Kocham mojego tatusia". Ojcowie są dumni ze swego ojcostwa i są coraz bardziej widoczni.

Nowoczesny tata Teraz kiedy media społecznościowe stają się coraz bardziej popularne, można zobaczyć ojców, którzy robią zdjęcia swoim dzieciom i pokazują szczęśliwe chwile swoim przyjaciołom i obserwatorom.

Pokaż nam, jak spędzasz czas z dziećmi! Opublikuj zdjęcie siebie i swojego dziecka, użyj hashtagu #KlubPampers, #Tatanamedal, #PampersDads i prześlij go jako Chwila z Pampers, aby inni członkowie Klubu Pampers mogli je zobaczyć. Oczywiście Mamusie też mogą wziąć udział! Po prostu opublikuj zdjęcie swojego partnera i powiedz nam, jak bardzo jesteś z niego dumna!

Nowocześni ojcowie również podążają za współczesnymi trendami. Wypróbuj specjalne pieluchy Pampers Pants dla zapewnienia nieprzerwanej zabawy i jeszcze większej ilości czasu na zabawę z dzieckiem. Dzieci mogą cieszyć się radosną zabawą, tylko gdy czują się dobrze, a nie jak jest coś, co im przeszkadza - w szczególności konieczność zmiany pieluchy. W takich sytuacjach Pampers Pants są niezawodnym wyborem.

@ A jaki jest twój ulubiony szczęśliwy moment z dzieckiem?

bubu 21/09/2018 - 16:03

Pomysły na wyjątkowe chwile taty z dzieckiem

Jest kilka rzeczy, które tylko matka może dać swojemu dziecku. Jest to na przykład karmienie piersią. W innych potrzebach w życiu dziecka, mogą brać również udział ojcowie. Codzienna rutyna w życiu dzieci rozpoczyna się rano od ubierania, karmienia przez cały dzień i kończy się kąpielą i wieczornym czytaniem bajek, aby następnego dnia wszystko mogło rozpocząć się od nowa. W ciągu tych dni niemowlęta sprawiają radość w naszym życiu, a rutyna staje się ekscytująca i pełna szczęśliwych chwil z każdym nowym osiągnięciem, które zdobywają najmłodsi lub słowem, które wypowiedzą. Ojcowie również powinni być jego częścią! Przyjrzyjmy się zatem codziennym zadaniom, w których mogą uczestniczyć!

Tata na medal

Karmienie
Nasze dzieci potrzebują pełnych brzuszków, aby być szczęśliwym i mieć wystarczająco dużo energii, na codzienne odkrywanie świata. Rozpoczynając rozszerzanie diety dziecka, która łączy mleko matki z kaszami, mieszanymi owocami i warzywami - ojciec może rozpocząć udział w karmieniu swojego malucha.

Zmiana pieluchy
Prawdopodobnie każdy tata zgodzi się, że zmiana pieluszki, znajduje się na liście ich najmniej ulubionych zajęć. Niemniej jednak, niemowlęta nie mogą zmienić swoich pieluszek, ani iść do nocnika na początku ich życia. W związku z czym mamusie z pewnością docenią udział ojców w tej czynności!

WSKAZÓWKA! Wypróbuj nową generację produktów Pampers Pants. Dzięki najnowszej technologii nigdy nie było łatwiej zmienić pieluchę Pampers. Można je łatwo wciągnąć, nawet gdy dziecko stoi lub porusza się. Aby je zdjąć, po prostu oderwij ich boki i wyrzuć zawartość. Ponadto pieluchy Pampers zawierają mikrogranulki, które zamykają wilgoć w środku, aby utrzymać suchą skórę dziecka do 12 godzin. Aż 12 godzin radosnej zabawy!

Gra
Zabawa z grzechotkami, nauka rozpoznawania zabawek, odkrywanie świata za pomocą swoich rodziców, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Upewnij się, że tego nie przeoczysz, tato!

Kąpiel i kremowanie
Regularna higiena jest ważna dla dziecka, które musi zawsze pozostać czyste. Może to być bardzo ekscytujące dla ich zmysłów, ponieważ gdy poczują wodę, mogą ponownie poczuć się jak w czasie, gdy byli w łonie matki. Dotyk zarówno matki jak i ojca, jest bardzo ważny dla dzieci, ponieważ przyczynia się do ich fizycznego i psychicznego rozwoju. Poprzez delikatne dotknięcie, hormon "oksytocyna" zostanie uwolniony w ciele dziecka i rodzica, co prowadzi do umacniania między nimi więzi. Zatem kontakt ze skórą przyczynia się do zbudowania zaufania i bezpiecznego przywiązania, a to jest podstawą przyszłych relacji. Pozwól im poczuć Twój dotyk.

Spanie
Niemowlęta potrzebują dużej ilości snu, aby odpocząć i zarejestrować wszystkie nowe doświadczenia, jakie uzyskali w ciągu dnia. Bądźmy z nimi, kiedy przeniosą się do krainy snów.

Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi

Tatusiu, co ty robisz wokół swojego dziecka?

Karmienie

187 Deklaracje, 56%

Zmiana pieluchy

275 Deklaracje, 83%

Ubieranie się

230 Deklaracje, 69%

Kołysanie

216 Deklaracje, 65%

Wożenie dziecka w wózku

259 Deklaracje, 78%

Zabawa

301 Deklaracje, 90%

Kąpiel

257 Deklaracje, 77%

Kremowanie po kąpieli

110 Deklaracje, 33%

Zasypianie

188 Deklaracje, 56%

Inne (możesz odpowiedzieć poprzez pisanie komentarzy)

55 Deklaracje, 17%
Możesz wybrać wiele odpowiedzi. 333

bubu 19/09/2018 - 15:39

Rola taty w życiu dziecka

Tradycyjnie głównymi opiekunami w pierwszych latach życia dziecka są zazwyczaj matki. Pierwsze trzy lata życia maluszka, to czas szybkiego rozwoju poznawczego, językowego, społecznego, emocjonalnego i motorycznego. Potrzebują dużo opieki i czułości. To właśnie trzymanie, przytulanie i mówienie do dziecka stymuluje jego wzrost mózgu i stymuluje rozwój emocjonalny. Wcześnie nawiązana więź i przywiązanie do ojca lub bliskiego opiekuna pomaga dziecku rozwinąć szeroki zakres umiejętności do wykorzystania i rozwijania przez całe ich życie. Dotyczy to w przyszłości sprawności w uczeniu się, pewności siebie i wysokiej samooceny, nawiązywaniu relacji międzyludzkich, udanych związków w późniejszych latach oraz rozwijaniu empatii.

Tata na medal

CÓRECZKI I SYNKOWIE TATUSIÓW
Każdy z ojców trochę inaczej tworzy więź ze swoimi synami, a inaczej z córkami. Z chłopcami mają szanse przeżyć na nowo swoje dzieciństwo poprzez granie z nimi w „męskie” gry, wędrówki, zabawy w bycie odkrywcą. W stosunku do dziewczynek są zwykle bardziej opiekuńczy, stąd bierze się potoczne wyrażenie „córeczka tatusia”. Jednakże ojcowie bardzo umiejętnie potrafią się zaangażować w dziewczęce zajęcia. Znamy ojców, którzy potrafią wymienić imię każdej lalki w domu, a nawet pomalują paznokcie u nóg swojej córce :)

OJCOWIE WNOSZĄCY MIŁOŚĆ W RODZINIE
Pokazywanie miłości nie tylko dziecku, ale także matce jest bardzo ważnym aspektem. Daje to szansę dziecku na dorastania w kochającym otoczeniu, z najlepszym przykładem prawidłowo funkcjonującej rodziny. Ważne jest także, aby oboje rodzice okazywali swoje emocje i rozmawiali o nich, tak aby dziecko nauczyło się radzić sobie w przyszłości z emocjami.

OJCOWIE, KTÓRZY WNOSZĄ RADOŚĆ
Matka to zwykle ten rodzic, który zostaje w domu, zajmując się codziennymi sprawami. Zwykle to ojcowie są tymi, którzy mają mniej czasu, na spędzenie go z dzieckiem. Im mniej czasu tata spędzi z dzieckiem razem, tym ważniejsza jest każda wyjątkowa chwila! Kiedy tata bawi się, śpiewa, mówi, czyta lub opowiada historię dziecku, karmi je miłością i uczuciem - to mózg dziecka rośnie. Ojcowie mogą spędzać mniej czasu z niemowlętami, ale łączą się z nimi, dzięki wyjątkowym chwilom spędzonym razem.

Ideą Pampersa jest, aby te chwile były nieprzerwane, dlatego opracowaliśmy nową pieluchę Pampers Pants, która jest łatwa i szybka do zmiany. Te wygodne pieluchy Pampers Pants umożliwiają ojcom cieszyć się wyjątkowymi chwilami z dziećmi bez przerwy.

@Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o nowych pieluchach Pampers Pants? Bądź na bieżąco, aby dowiedzieć się wszystkiego! Kolejny wpis już w piątek! 😊

Zgoda na pliki cookie